Biežāk uzdotie jautājumi

1. Kas  ir nepieciešams, lai izmantotu Maini.lv valūtas maiņas pakalpojumus?
Atbilde: Nepieciešams, lai Tu būtu interneta bankas lietotājs un Tev būtu atvērts konts DnB, SEB, Swedbank, Citadele vai Nordea bankā.

2. Kas var izmantot valūtas maiņas pakalpojumus?
Atbilde: Valūtas maiņas pakalpojumus var izmantot ikviena 18 gadus sasniegusi privātpersona, kā arī juridiskās personas.

3. Vai par valūtas maiņas pakalpojumiem tiek piemērota komisijas maksa?
Atbilde: Komisijas maksa par valūtas maiņu netiek piemērota un ir bez maksas.

4. Kādas valūtas maiņas operācijas iespējams veikt?
Atbilde: Eiro (EUR) konvertēt uz ASV dolāriem (USD), Lielbritānijas sterliņu mārciņām (GBP), Šveices frankiem (CHF) Krievijas rubļiem (RUB), Zviedrijas kronām  (SEK), Norvēģijas (NOK) un Dānijas kronām (DKK), Polijas zlotiem (PLN) vai ASV dolārus (USD), Lielbritānijas sterliņu mārciņas (GBP), Šveices frankus (CHF), Krievijas rubļus (RUB), Zviedrijas kronas (SEK), Norvēģijas (NOK), Dānijas kronas (DKK) un Polijas zlotiem uz eiro (EUR).

5. Pēc cik ilga laika es saņemšu atpakaļ samainīto valūtu?
Atbilde: Valūtas maiņas pasūtījums tiks apstrādāts 15 minūšu laikā no brīža, kad SIA MONEY EXPRESS bankas kontā tiks ieskaitīta darījumam paredzētā nauda. Parasti pārskaitījumi vienas bankas ietvaros tiek izpildīti pāris minūtēs, taču vēršam uzmanību, ka šis laiks var nedaudz ieilgt bankas maksājumu apstrādes sistēmas darbības dēļ. Arī tad, ja valūtas maiņu veiksiet dažādu banku ietvaros, apmainītā valūta uz Jūsu norādīto kontu tiks pārskaitīta 15 minūšu laikā.

6. Vai ir noteikti darījuma summas ierobežojumi?
Atbilde: Atbilde: Jā, minimālā viena darījuma summa ir 20 euro, maksimālā -20'000 euro vai ekvivalents ASV dolāros, sterliņu mārciņās, Šveices frankos, Krievijas rubļos, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas kronās vai Polijas zlotos.

7. Kas man jādara, lai samainītu valūtu?
Atbilde:
1) Sākumlapā valūtas kalkulatorā ievadi summu un valūtu, ko vēlies pirkt/pārdot, un nospied pogu "Aprēķināt";
2) Pēc tam izvēlies banku, ar kuras starpniecību veiksi pārskaitījumu internetbankā, un nospied "Mainīt";
3) Izvēlies, vai vēlies veikt valūtas maiņas darījumu ar vai bez profila izveidošanas un reģistrācijas;
4) Aizpildi VISUS pieprasītos informācijas laukus, pievienojot personīgo informāciju un banku detaļas, iepazīsties un apstiprini noteikumus;
5) Uz e-pastu saņemsi rēķinu, apmaksā to, izmantojot internetbanku (rēķins ir vienošanās starp SIA MONEY EXPRESS un Klientu par valūtas maiņas darījuma nosacījumiem, t.i., rēķinā ir norādīta summa, kas jāpārskaita uz norādītajiem rekvizītiem, lai atpakaļ saņemtu nepieciešamo valūtas daudzumu);
6) 15 minūšu laikā saņemsi atpakaļ savā kontā samainīto valūtu. Uz e-pastu saņemsi informatīvu vēstuli par darījuma veiksmīgu izpildi.

8. Vai SIA MONEY EXPRESS ir nepieciešamās licences un atļaujas darbības veikšanai un pakalpojumu sniegšanai?
Atbilde: Atbilstoši likuma „Par Latvijas Banku” 11. pantam Latvijas Banka pārrauga un licencē kapitālsabiedrības, kas  veic skaidras naudas ārvalstu valūtas pirkšanas un pārdošanas darījumus. Saskaņā ar „Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumu” un pamatojoties uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas atbildes vēstuli SIA Convert (tagad SIA MONEY EXPRESS) datētu ar 2012.gada 24.augustu, FKTK komisijas atļaujas saņemšana bezskaidras valūtas maiņas pakalpojumu sniedzējiem Latvijas Republikas normatīvajos aktos arī nav paredzēta. Tadējādi SIA SIA MONEY EXPRESS nav nepieciešama LB licence un FKTK atļauja valūtas maiņas veikšanai bezskaidrā, t.i., bezskaidras valūtas maiņas pakalpojumu sniegšanai starp vienas juridiskās vai fiziskās personas kontiem. Taču, kā uzņēmums, kurš nodarbojās ar skaidrās valūtas maiņu vairākas klientu apkalpošanas punktos SIA MONEY EXPRESS ir izsniegta Latvijas Bankas ārvalstu valūtu skaidrās naudas pirkšanas un pārdošanas licence.

9. Vai es riskēju, veicot valūtas maiņu maini.lv?
Atbilde: Nē! Gadījumā, ja darījums jebkādu iemeslu dēļ tiek atcelts vai atteikts, mēs atgriezīsim naudu uz Tavu bankas kontu pilnā apmērā pēc iespējas ātrāk.

10. Vai iespējams veikt darījumus starp dažādu banku kontiem?
Atbilde: Jā, darījumus var veikt starp viena klienta kontiem dažādās bankās, t.i., starp Swedbank, SEB, DnB, Nordea un  Citadeles banku kontiem.

11. Mūsu ieteikums: Neatliec valūtas maiņu uz pēdējo brīdi, jo mēs nevaram būt atbildīgi par iespējamiem tehniskajiem traucējumiem Latvijas banku maksājumu apstrādes un programmnodrošinājumu sistēmu darbībā!

12. Kāds ir Maini.lv darba laiks?
Atbilde: Maini.lv darījumus apstrādā un veic darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00.

Ja arī Tev radušies kādi jautājumi, lūgums tos sūtīt uz e-pastu: info@maini.lv!